הומאופתיה לילדים

תחילתה של ההומאופתיה

לפני שנעסוק בטיפול ההומאופתי, חשוב להבין חילה מהי הומאופתיה וכיצד היא נוצרה. מדובר על גישה נוספת ברפואה האלטרנטיבית, אותה המציא סמואל האנמן. על פי ההומאופתיה, חומרים שונים מהטבע יכולים לרפא מחלות שונות ולהקל על סימפטומים שונים. השיטה להפוך חומרים אלו לתרופות היא על ידי דילול של חומרים אלו באמצעות חומרים אחרים כדוגמת מים ואלכוהול.

הייחודיות של הטיפול ההומאופתי

אחד היתרונות הבולטים של טיפול הומאופתי בהשוואה לטיפול הקונבנציונלי הוא בכך, שהחומרים הפעילים של הטיפול ההומאופתי הם טבעיים בלבד ולכן אין לרמדיס, התרופות ההומאופתיות, תופעות לוואי. למעשה, תרופות הומאופתיות יכולות לעזור, אבל אינן יכולות להזיק.

הומאופתיה לילדים

הורים רבים חוששים לתת לילדיהם טיפול רפואי מהחשש מפני תופעות לוואי ונזקים משניים וכאמור, בטיפול הומאופתי לא קיים חשש כזה ולכן הם בוחרים לפנות לטיפול הומאופתיה לילדים ולחסוך טיפול באנטיביוטיקה או תרופות אחרות, שיכולות לעזור לאיבר אחד ולהזיק לאחר, בעיקר כשמדובר בטיפול מתמשך.

טיפולים הומאופתיים נפוצים אצל ילדים

ילדים רבים סובלים מתסמינים נפוצים כדוגמת גזים, דלקות אוזניים, אסטמה, כאבים בצמיחת השיניים, תולעי מעיים ועוד. כל אלו יכולים לקבל מענה על ידי הומאופתיה לילדים וכך להקל עליהם ולשפר באופן משמעותי את איכות חייהם, של הוריהם ושל שאר בני הבית.

בנוסף, פעמים רבות נעשה שימוש בטיפול הומאופתי גם כדי לעזור לאמהות טריות בהנקה כמו לדוגמה להגברת החלב וכדומה. היות שמדובר בטיפול טבעי לחלוטין, אין חשש מהגעת החומרים אל התינוק דרך חלב האם.

טיפולים משולבים

יתרון נוסף של הטיפול ההומאופתי הוא האפשרות להיעזר בו במקביל לכל טיפול אחר. לדוגמה, ילד שסובל מאסטמה יכול ליטול את הסטרואידים הניתנים לו על ידי רופא הילדים במקביל לטיפול ההומאופתי הניתן לו בזכות העובדה, שהטיפול ההומאופתי איננו מפריע לטיפול הקונבנציונלי וגם לא מופרע על ידו.

אופן קבלת הטיפול

טיפול הומאופתי יכול להינתן בגלובולים (כדורים קטנים) או ברמדיס (טיפות). שני אופנים אלו ניתנים לילדים ולתינוקות ניתן להשתמש בטיפות, אותן פשוט למדי לתת להם. לגבי כמויות ותדירות מתן התרופה, יש להתייעץ עם הומאופת מומחה ומקצועי וכך גם לגבי התאמת התרופה לסימפטום או המחלה.

טיפול אישי

אמנם יש לא מעט תכשירים הומאופתיים שניתן להשיג ברשתות הפארם השונות, אבל למעשה, טיפול הומאופתי אישי הוא יעיל הרבה יותר. כלומר, במידה ואתם רוצים לקבל את התכשיר המדויק לכם ולצורך שלכם, חשוב לערוך פגישת ייעוץ עם הומאופת מומחה, אשר יתאים לכם את הרכיבים הנכונים ביותר עבורכם. כמובן, הדבר נכון הן לטיפול הומאופתיה לילדים והן לטיפול הומאופתיה למבוגרים.

בחירת הומאופת

כאמור, הטיפול ההומאופתי לא יכול לגרום לנזק, אך כאשר פונים לקבלת טיפול הומאופתי, המטרה היא לשפר מצב ולא לשמר אותו או לאפשר לו להתדרדר. לכן חשוב לפנות אל הומאופת בעל הכשרה מתאימה ורצוי שגם יהיה לו ניסיון עשיר בהומאופתיה באופן כללי ובמידת האפשר, גם בטיפול במצבים דומים לזה שלכם.

כמו כן, במידה ומדובר בטיפול בילדים, חשוב לבחור הומאופת שהתמקצע בתחום הטיפול בילדים ויודע כיצד לבצע את התשאול הדרוש כדי להבין היטב אילו רמדי'ס להכין באופן מיוחד עבור הילד שלכם. זאת, משום שהטיפול בילדים הינו שונה בטיפול במבוגרים וככל שמדובר על ילדים צעירים יותר, כך ההבדל הוא מוחשי יותר בעיקר בכל הנוגע להבנת הצורך ומציאת הפתרון בשבילו.