תרופות הומאופתיות מהן?

אנשים רבים ברחבי העולם כבר גילו את נפלאות ההומאופתיה, אך לא רבים מבינים את העקרונות שלה. במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם על תרופות הומאופתיות !!

מהי הומאופתיה?

ההומאופתיה היא גישה של רפואה אלטרנטיבית, שפותחה על ידי רופא בשם סמואל האנמן. על פי גישה זו, חומרים טבעיים יכולים לרפא אדם חולה, או לחלופין, לגרום להופעת סימפטומים שונים אצל אדם בריא. כאשר המינון של החומר וסוגו נבחנים ומותאמים אישית על ידי הומאופת מומלץ ומקצועי, ניתן לרפא מחלות שונות, שלעתים אף הרפואה הקונבנציונאלית לא יודעת כיצד להתמודד עמן, או שהם מחזקים את הטיפול הקונבנציונאלי הניתן לטיפול במחלות שונות.

היתרון המובהק של ההומאופתיה

אם ציינו, שחומרים שונים עלולים לגרום לסימפטומים של מחלות אצל אנשים בריאים חשוב להבהיר, שהתרופות ההומאופתיות, המיוצרות על ידי מפעלי תרופות מורשים ומשווקות בפיקוח משרד הבריאות, אינן מסוגלות לגרום לנזקי גוף כלל וכלל. הסיבה לכך היא, שהחומרים השונים, המרכיבים תרופות אלו הם חומרים טבעיים בלבד ובנוסף על כך, הם גם עוברים תהליך של דילול חוזר ונשנה בעזרת חומרים אחרים כגון מים, אלכוהול וסוכר. התוצאה של תהליך זה היא, שהתכשירים הסופיים מכילים כמות כל כך קטנה של החומר המקורי, שהוא לא מסוגל לגרום לנזק, אך הוא עדיין שומר על יכולות הריפוי המקוריות שלו.

במה ניתן לטפל?

ישנם מצבים רבים, בהם ניתן לטפל באמצעות תרופות הומאופתיות. לעתים מדובר במחלות גוף קלות כמו גודש באף, צינון, מחלות חום ועוד ולעתים מדובר במחלות גוף קשות יותר כמו דלקת אוזניים, דלקת גרון ואף גידולים שונים ומחלות כרוניות כמו סכרת, מחלות עור ועוד. בנוסף, ניתן גם לטפל בעזרת תרופות אלו גם במצבים רגשיים שונים כגון פוביות, הפרעות שינה, דיכאון, חרדות, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

טיפול אישי

על פי ההומאופתיה, כל אחד מאתנו שונה מהאחר והיות שכך, כל אחד מאתנו זקוק לטיפול אחר, גם אם הסימפטומים זהים. זוהי הסיבה לכך, שכאשר אדם פונה לטיפול הומאופתי, עליו לפנות אל ההומאופת הרצוי ולערוך פגישה קצרה, בה הוא יספר על הסימפטומים שלו וגם קצת על עצמו. באופן זה, הומאופת מומלץ וטוב יוכל להבין אילו תרופות הומאופתיות עליו לרקוח במיוחד עבור אותו מטופל.

כאשר התרופה ההומאופתית נרקחת בהתאם לצרכים המשתנים של כל מטופל בתקופות שונות בחייו, היעילות שלה עולה באופן משמעותי. יחד עם זאת חשוב להבין, שאם אדם מסוים ישתמש בתרופה ההומאופתית של חברו, סביר מאוד להניח שהפעולה שלה לא תהיה זהה, לפחות ברמת היעילות שלה.

תרופות ללא מרשם

כיום, בדומה לתרופות של הרפואה הקונבנציונאלית, ניתן למצוא גם תכשירים הומאופתיים על המדף ברשתות הפארם השונות, אשר מיועדים לכלל הציבור ואינם מותאמים באופן אישי לכל מטופל. תכשירים אלו נמצאו כיעילים למצבים מסוימים אצל אנשים מסוימים, אך במרבית המקרים, כאשר מדובר על צורך אישי כמו מצב רפואי או רגשי מיוחד, מחלה כרונית, אלרגיות או מחלות חוזרות, חשוב במיוחד לפנות לטיפול אישי.

מקצועיות רפואית

אמנם מרבית ההומאופתים אינם רופאים אלטרנטיביים, אך הם בהחלט עוסקים בריפוי בשיטה אלטרנטיבית. היות שכך, כאשר אתם פונים לקבלת טיפול אצל הומאופת, חשוב שתבדקו את המקצועיות והניסיון שלו. הסיבה לכך היא פשוטה: אמנם לא ייגרם לכם נזק מהטיפול, אך כאשר אדם פונה לטיפול, מכל סוג שהוא, הוא מצפה לקבל מענה לבעיה שלו ורצוי שהמענה יינתן בהקדם האפשרי לפני שתהיה החמרה במצבו שקורית באופן טבעי עקב חוסר טיפול, או טיפול לא יעיל.

מאמר נכתב ע"י - אורי קורקין - הומאופת בצפון